2019. december 09, hétfő - Natália napja van.

Magyar-hegyi Borok Háza

A Magyar-hegyi Borok Háza a szikszón újjáéledő borászatnak biztosít szakmai központot, helyet adva - a tárgyi emlékeket bemutató kiállítás mellett-a vincellérképzésnek is.

A kétszintes épület helyiségei alkalmasak kisebb - nagyobb magánrendezvények, esküvők lebonyolítására, az udvar és az ott található fedett filagória nyáron kitűnő helyet, időtöltést biztosít bográcsfőzéshez, szalonnasütéshez.

A borok háza alatt meghúzódó pince alkalmas bortúrák lebonyolítására. Az érdeklődők 3 féle bort, a chardonne-t, az egri leánykát és a szikszói vegyes bort kóstolhatják meg.

A Magyar-hegyi Borok Háza Szikszó Város Önkormányzat vagyonát képezi. Hasznosítására Szikszó Város Polgármesteri Hivatala jogosult. Az ingatlan az alábbiakban felsorolt rendezvényekre vehetőek bérbe:

- termékismertetők, bemutatók, előadások stb.

- családi rendezvények (névnap, születésnap, keresztelő,farsang)

- vállalkozók által szervezett rendezvények

- esküvők.

A Magyar-hegyi Borok Háza hasznosításának feltételei:

a) a bérlő köteles a bérleti díjat előre, készpénzben, számla ellenében kifizetni.

b) előzetes foglalás során a befizetett bérleti díj 50%-át a Bérbeadó- felmondás esetén - nem téríti vissza.

c) a Bérlő köteles megtéríteni az esetleges rongálódásokat, károsodásokat amelyet okozott. Ennek fedezetére 10.000.- Ft kauciót köteles letétbe helyezni.

A Bérbeadó a helyiségeket berendezve adja át a Bérbevevőnek. A bérleti díj tartalmazza a víz, villany, gáz valamint a takarítás költségeit.

A Magyar-hegyi Borok háza bérleti díjai alkalmanként:

- termékismertetők, bemutatók, előadások stb. részére 17.00 óráig 12.000.- Ft

- családi rendezvények (névnap, születésnap, keresztelő,) 22.00 óráig: 16.000.- Ft

- vállalkozók által szervezett rendezvények 25.000.- Ft

- családi rendezvények ( pl.:esküvő) 25.000.- Ft, 50 fő felett 40.000.- Ft

A bérbeadással kapcsolatban a Borok Háza csak zártkörű rendezvényekre, belépőjegy és büfé működtetése illetve szeszesital árusítás nélküli rendezvényekre adható bérbe.

További információ:

Szikszó Város Polgármesteri Hivatalában Gál Péternél kérhető.

Tel.:46/596-444