Szikszó címer

Bölcs Bagoly Városi Könyvtár

Tisztelt Olvasóink!

A szikszói Városi Könyvtár hagyományosan több ezer ismeretterjesztő és szépirodalmi kötettel, valamint 100 féle folyóirattal áll az Önök rendelkezésére. (itt jegyezzük meg, hogy nagy szótáraink is vannak, de tetemes árukra való tekintettel, csak
olvasótermi használatra adhatjuk ki.)

Hamarosan elkészülő honlapunkon a könyvtár állományába interneten keresztül is nyerhetnek betekintést.

Ezenkívül felhívjuk figyelmüket további szolgáltatásainkra, amit bárki igénybe vehet intézményünkben:

fénymásolás:
A/3-as: 20,- Ft/oldal
A/4-es: 10,- Ft/oldal

szélessávú Internet-hozzáférés:
100,- Ft/félóra

nyomtatás számítógépről:
40,- Ft/oldal

Fax-küldés:
40,- Ft/oldal

Pályázati módszertani portál elérési pontként üzemelünk a Regionális Fejlesztési Holding Rt. jóvoltából, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a projekt-ötletek megfelelő projektté, illetve pályázattá történő fejlesztéséhez.

Könyvtárközi szolgáltatás az ODR láncon keresztül. Minden Magyarországon megjelent könyvet biztosítani tudunk általa olvasóink számára, amennyiben kölcsönözhető.

Kutató munkához, szakdolgozatokkészítéséhez, teljes körű segítség-nyújtás rövid határidőn belül.

Könyvtárhasználati órákra várjuk osztályok jelentkezését előzetes bejelentkezés alapján.

Péntek-délutáni CHAT-PARTY általános iskolás diákoknak. Amit Internet-használatról gyerekeknek (oktatással)

Időszakonként könyvvásárlási lehetőség közvetlenül a kiadótól.

Információ szolgáltatás: kulturális programokról, menetrendekről

Minden hónapban más-más rendezvénnyel várjuk Önöket!

Csütörtök délutánonként játszóház, sakk-klub, video-dvd filmek vetítése várja az érdeklődőket (cso-cso).

Kívánságra csoportoknak kötelező olvasmányok levetítése igényelhető.

Minden kedden: csendes nap.

A hírlapolvasóban napi frissítéssel olvashatja az aktuális híreket, eseményeket, ki-ki érdeklődési körének megfelelően.

Szikszó Város Önkormányzatának testületi ülésein elhangzott dokumentációkba, valamint városunk életével kapcsolatos egyéb anyagokba is itt nyerhetnek betekintést.(környezeti állapotunk, történetünk, idegenforgalmi terveink st.)

A Magyar Közlöny, az Oktatási Közlöny, különböző jogi tanácsadók segítségét tudjuk még kínálni problémáik megoldásához. Ezenkívül teret biztosítunk civil szervezetek programjainak lebonyolításához is.

Nyitvatartási rend:
Hétfő: kölcsönzési szünet
Kedd: 8.00-12.30-ig 13.30-17.00. óráig
Szerda: 8.00-12.30-ig 13.30-17.00.óráig
Csütörtök: 8.00-12.30-ig 13.30-17.00.óráig
Péntek: 8.00-12.30-ig 13.30-17.00.óráig
Szombat: 8.00-12.00-ig /páros hét

Beiratkozási díj:
gyermekeknek 14 éves korig: ingyenes
Szikszói középiskolásoknak: ingyenes
Pedagógusoknak: ingyenes
Muzeális-könyvtár-közművelődési-önkormányzati dolgozók: ingyenes
Felsőoktatási intézményben tanulóknak, középiskolásoknak: 150,-Ft/év
Felnőttek 18 - 70 éves korig: 200,-Ft/év

Elérhetőségünk:
tel./fax: 06/46/396-052;
e-mail: bbagoly@chello.hu
Posta cím: 3800 Szikszó, Malom utca 3.

Mindenkit nagy szerettel várunk a Városi Könyvtárba, reméljük szolgáltatásaink megfelelnek elvárásaiknak!